Fundacja THORAX

FUNDACJA THORAX

Fundacja rozwoju profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób klatki piersiowej.

Fundacja THORAX została powołana w 2016 roku przez zespół osób bezpośrednio i pośrednio związanych z ochroną zdrowia, którzy w większości stanowią wolontariat i działają pro publico bono.

Wsród nas są lekarze specjaliści, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci, torakochirurdzy, patomorfolodzy, pielęgniarki, psycholodzy, a także pacjenci oraz silny zespół studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

 

Nasze cele

To między innymi ochrona i promocja zdrowia w zakresie ryzyka chorób klatki piersiowej i chorób powiązanych oraz działania na rzecz rozwoju i ochrony zdrowia oraz ratowania życia, poprawy dostępności diagnostyki i leczenia chorych, unowocześnienia działalności profilaktycznej, diagnostycznej, leczniczej oraz rehabilitacyjnej dotyczącej klatki piersiowej i chorób powiązanych.

Pomoc materialna i społeczna pacjentom dotkniętym problemem chorób klatki piersiowej i nowotworu oraz ich rodzinom, a zwłaszcza tym pacjentom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej oraz niepełnosprawnym, których niepełnosprawność powstała w wyniku chorób klatki piersiowej, w tym onkologicznych i skutków ubocznych ich leczenia.

Upowszechnianie wiedzy medycznej, w szczególności dotyczącej chorób klatki piersiowe i nowotworów.

 

FUNDACJA ROZWOJU PROFILAKTYKI, DIAGNOSTYKI I LECZENIA CHORÓB KLATKI PIERSIOWEJ

Jest organizacją pożytku publicznego od 23 grudnia 2020 roku. Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych organizuje zbiórkę 1% na rzecz Fundacji THORAX.

ONCOweek 2019 i 2020

Fundacja THORAX jest organizatorem ONCOweek – Podlaskiego Tygodnia Profilaktyki i Leczenia Nowotworów. Jest to 7-dniowe wydarzenie skupiające się na tematyce onkologii, a także diagnostyki, profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. Skierowane jest nie tylko do osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia oraz studentów kierunków medycznych, ale także uczniów szkół podstawowych, dla których dedykowana jest konferencja uczniowska kładąca nacisk na edukację młodzieży na temat szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych oraz pacjentów, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tematem dbania o własne zdrowie i życie.

W prace nad każdą z edycji zaangażowani są wolontariusze Fundacji.

© 2020 THORAX. Podmiotem odpowiedzialnym za organizacje Instytutu Fundacji Thorax jest Fundacja Thorax. Polityka prywatności i cookies